Новини

Нардепи хочуть забезпечити книжками людей з вадами зору

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення, допускається адаптація існуючих і створюваних аудіовізуальних творів для сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію шляхом застосування аудіодискрипції (тифлокоментування).

З такими пропозиціями виступила група народних депутатів, зокрема Л.Гриневич, Л.Денісова, Ю. - Б. Шухевич, М.Княжицький та О.Третьяков, зареєструвавши законопроект №2368а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію до виданих творів у спеціальному форматі".

Автори проекту також планують, що без згоди автора допускається видання та відтворення випущених у світ творів рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих та аудіотворів (аудіодокументів, аудіокниг) з нанесенням спеціального цифрового формату, розмітки для зручної навігації для сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію. Вище вказані виключення обгрунтовуються необхідністю розповсюдження цих видань між інвалідами та поповненням бібліотечних фондів, центрів реабілітації, підприємств, де працюють інваліди по зору, і не стосуються випадків прямого чи опосередкованого використання цих творів з комерційною метою.

Зауважимо, проект передбачає надання державної підтримки видавництвам, що випускають аудійовані у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію або надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих, шляхом надання пільг щодо сплати податків та зборів. Яких саме - не уточнюється.

Окрім того, кілька нових обов'язків можуть чекати і на державу, зокрема:

- забезпечення впровадження дієвої системи електронного книгокористування та обігу через бібліотеки;

- розвиток вітчизняного напрямку з формування та упорядкування електронних книг, каталогів, баз даних;

- створення умов та координування діяльності з функціонування електронних бібліотек, у тому числі у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію.

Депутати відзначають, що запровадження цього проекту не потребуватиме коштів із держбюджету.

Джерело: http://invak.info/zakony-i-prava/5683-nardepi-khochut-zabezpechiti-knizhkami-lyudej-z-vadami-zoru.html

 

 

 

В Ужгороді відбувся Всеукраїнський Форум "Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні"

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

23-25 жовтня 2014 року в м. Ужгороді відбувся Всеукраїнський Форум «Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні».

Організатори семінару – Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» (НАІУ) та Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт».

Форум зібрав представників громадських організацій людей з інвалідністю по зору з усіх регіонів України, голів обласних і первинних організацій Українського Товариства Сліпих, кінологів, юристів, представників вищих навчальних закладів та усіх небайдужих, хто вболіває за повноцінне життя людей з порушеннями зору.

Варто зазначити, що це вже другий захід, організований громадською організацією «Дивосвіт», який присвячується темі собак-поводирів. Минулого року, 29-30 жовтня, відбувся міжнародний інформаційний семінар «Перспективи впровадження міжнародного досвіду використання собак-поводирів, як активних помічників осіб з вадами зору у забезпеченні мобільності та незалежності у всіх сферах життєдіяльності». Того разу присутні могли ознайомитись з досвідом угорських і румунських спеціалістів в сфері підготовки і використання собак-поводирів. Участь ГО «Дивосвіт» у міжнародному українсько-угорсько-румунському проекті, дозволила не тільки підняти проблему підготовки собак-поводирів в нашій державі, але й дала змогу незрячій з м. Мукачева отримати сертифіковану собаку-поводиря. Тепер ця власниця професійного тренованого поводиря насолоджується своєю мобільністю і незалежністю.

Минулого року серед багатьох аспектів використання собак-поводирів в Україні, розглядалось таке питання – «Собака-поводир – розкіш чи необхідність?» На цьогорічному форумі такого питання вже не виникало. Всім зрозуміло, собака-поводир – це необхідність!

В Україну прийшла війна! Війна, яку ми не починали, яку нам нав’язали… Тисячі наших громадян стали на захист своєї Батьківщини. Багато наших захисників отримали поранення і каліцтва, дехто повністю втратив зір. Ці мужні і активні люди не будуть сидіти в чотирьох стінах. Їм особливо, потрібні собаки-поводирі. Обов’язок держави, яку вони захищали, забезпечити героїв засобами реабілітації, що успішно використовуються у всьому цивілізованому світі вже більше як півстоліття.

Отож, команда експертів, що зібралася цього року в Ужгороді, впродовж роботи форуму – вивчила попит на собак-поводирів серед незрячих, визначила вимоги до претендентів на отримання собак-поводирів, обговорила механізми видачі, заміни та повернення собаки-поводиря, порядку і умов її утримання, а також механізми компенсування вартості утримання та ветеринарного обслуговування собак-поводирів.

Результатом форуму стало прийняття резолюції, в якій узагальнюються усі обговорені питання, і направлення листа до Президента України, Уряду та громадськості з конкретними практичними пропозиції по впровадженню такого інструмента реабілітації, як собака-поводир.

Оксана Богданець

голова ГО «Дивосвіт»

м. Ужгород

   

Контакти

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

88018, Закарпатська обл.

м. Ужгород, вул. Новака, 10 (2-й поверх)

тел./факс: (0312) 61 24 11

моб.тел.: +38 050 588 32 46

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

http://www.dyvosvit-info.org.ua

   

Про нас

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт» заснована 1 лютого 2009 року. За цей час організація стала впливовою не лише в місті, але й в області та на сьогоднішній день є чи не єдиним репрезентантом інтересів інвалідів зору Закарпаття. Організація бере активну участь у реалізації соціальної політики Закарпаття через представництво в консультативно-дорадчих та координаційних інституціях різного рівня.

Метою діяльності Організації є задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів інвалідів, а також сприяння у забезпеченні належних умов для їх самореалізації, здійснення заходів щодо соціального захисту, реабілітації, залучення до суспільно корисної діяльності, занять фізичною культурою і спортом.

Читати далі: Про нас

   

Сторінка 2 з 2