В Києві встановлена система маячків для незрячих

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

07.11.2016

Встановлено 10 маячків у переході на Майдані Незалежності. Локація була вибрана не випадково - перехід становить особливу складність для людей з обмеженим зором та мобільністю.
Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, під час відкриття системи маячків,  розробленої в рамках проекту «OpenWorld», заявив, що київська влада дбає, щоб життя киян з вадами зору було комфортним.

«На сьогодні в Україні офіційно зареєстровано понад 50 тисяч осіб з вадами зору. 10 тисяч з них - діти. Це офіційна статистика. А за неофіційною статистикою - ще більше. Ми маємо дбати про те, щоб життя цієї частини киян також було комфортним і зручним. Тому я впевнений, що цей проект дуже важливий», - заявив Пліс. 
Він наголосив, що «саме вирішення соціальних проблем робить наше суспільство більш цивілізованим».
За словами Пліса, один маячок коштує близько 16 доларів.

«Київська адміністрація вже замовила 150 штук. Але я знаю, що інші міста також замовили ці маячки. Я хотів би запросити підприємців потратити 16 доларів і встановити такі маячки біля своєї установи, щоб людина з вадами зору могла отримати сигнал з необхідною для неї інформацією», - сказав чиновник.
Соціальний проект «OpenWorld» спрямований на допомогу незрячим людям та людям з вадами зору. В рамках цього проекту були розроблені спеціальні маячки, які можна встановлювати в громадських місцях. Людина з вадами зору може отримати перелік маячків навколо місця її знаходження за допомогою спеціального мобільного додатку та отримати додаткову інформацію, прокласти маршрут та дізнатись точне положення об'єкту у просторі (звукове повідомлення з боку маячка).

 

Джерело http://www.ukrinform.ua