Бронювання квитків на сайті Укрзалізниці за допомогою програм екраного доступу

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Проблема доступності сайту Укразалізниці для людей з порушеннями зору існує вже давно. Незважаючи навіть на рішення суду, що забов’язав Укрзалізницю виправити ситуацію і зробити можливим бронювання квитків на сайті за допомогою спеціальних програм, якими користуються незрячі, зміни відбуваються дуже повільно. І відбуваються ці зміни лише під тиском громадськості. Так громадська організація «Генерація успішної дії» провела пікетування центрального офісу Укразалізниці, з метою привернення уваги чиновників до цієї проблеми. Результатом стали технічні зміни в структурі сайту, що дають змогу незрячим за допомогою програм екранного доступу скористатися послугами компанії. Щоправда, залишилось ще не вирішеним питання пільгового замовлення квитків на сайті, але сподіваємось це питання в близькому майбутньому теж буде вирішене. Нижче подаємо інструкцію по бронюванню квитків на сайті Укрзалізниці за допомогою програм екранного доступу.

В Jaws і NVDA навігація працює за допомогою стрілок і клавіші tab.

Элементи, які відповідають місцям у вагоні, програми екранного доступу читають так:
- на вільних місцях - "Місце: 39 вільне (кнопка)"
- на зайнятих місцях - "Місце: 46 зайняте (кнопка не доступно)".

Також усунено проблему, коли на вкладках вибора вагона читалось разом номер вагону і кількість місць. Зараз читається так: "Вагон №4: вільно 13".

Якщо не бачите змін - почистіть кеш (в FireFox - CTRL+Shift+del).

Про вибір дати. Якщо ви починаєте пошук квитків на головній сторінці uz.gov.ua, то дату після активації відповідного поля потрібно обирати стрілками вліво / вправо (на один день назад / вперед) та вгору / вниз (на один тиждень назад / вперед). Це не завжди озвучується, тому  радимо починати пошук квитків на сторінці
http://booking.uz.gov.ua/
Тут можна видалити дату та написати потрібну, але важливо зберігати формат.

Про вибір міста. Достатньо написати 2-3 перших літери назви міста (наприклад, "оде") та натиснути стрілку вниз. Почуєте "Одеса" - тисніть Enter.