Передача методів реабілітації людей з вадами зору

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

З 15 квітня 2012 року по 14 березня 2014 року наша організація приймала участь в якості партнера в реалізації проекту «Передача методів реабілітації людей з вадами зору, які вже використовуються в регіоні Північної Угорщини, іноземним партнерам» в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2007-2013 рік.

Мета проекту – передача українським та румунським партнерам методів реабілітації людей з вадами зору, які вже використовуються в регіоні Північної Угорщини. Досягнення цієї мети повинні привести до кращої інтеграції людей з вадами зору в суспільство, ведення більш активного і успішного життя.

Під час реалізації проекту обмін досвідом відбувався в спеціально організованих таборах. Два таких табору відбулися в Угорщині, один - в Румунії та один ми організували на Закарпатті. У таборах брали участь 2 групи: група експертів, що складалася з реабілітологів, психологів, тифлопедагогів і кінологів, і група незрячих з Угорщини, Румунії та України.

За час проекту було підготовлено 6 собак, 3 з них залишилися в Угорщині, 2 було передано до Румунії, а один, в березні 2014 року, прибув до нас на Україну. Також створено веб-сторінку та розроблено і надруковано методичний посібник «Суспільна реабілітація людей з вадами зору, собака-поводир, як частина реабілітації» трьома мовами. Ознайомитись з матеріалами можна на нашому сайті, в рубріці «Собака-поводир».

Саме під час реалізації даного проекту, серйозно вивчивши, наскільки полегшує життя незрячих собака-поводир, у нас виникло величезне бажання зрушити з мертвої точки вирішення даного питання в Україні.