Собака-поводир, як метод реабілітації людей з порушеннями зору

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Собака поводир — унікальний засіб реабілітації інвалідів по зору. Самостійність, придбана за допомогою поводиря, допомагає незрячим людям знайти роботу, друзів, захоплення, отримувати освіту, справлятися з повсякденними побутовими проблемами.

Чудова здатність собак запамятовувати дорогу, по якій йшли, знайти шлях до будинку, відома і використовується людьми давно. І зараз основне завдання собаки-поводиря — запамятати постійні маршрути і водити по ним свого сліпого хазяїна, не даючи збитися зі шляху.

Інше завдання — зробити шлях сліпого безпечним. Завдяки унікальним методикам дресирування сучасна собака-поводир вміє багато. Вона добре пристосована до роботи в шумному метушливому місті, де водить свого господаря по багатолюдних вулицях, оберігаючи від зіткнень, попереджаючи про перешкоди.

У процесі дресирування, собаку навчають переводити людини через дороги, знаходити драбину, потрібні двері, лавку. Траплялись випадки, що до отримання собаки-поводиря сліпа людина роками не виходила з дому.

Реабілітація інвалідів за допомогою собак позитивно впливає і на емоційний стан незрячих. Важливо, що собака — життєлюбна і активна істота — допомагає подолати психологічні труднощі, що виникають у людей, що втратили зір.

 

Собака-поводир служить сполучною ланкою між сліпою людиною і світом зрячих людей. Привертаючи до себе доброзичливу увагу оточуючих, вона спонукає їх уважніше ставитися до проблем свого господаря.

Джерело http://tvarunu.com.ua/tsikave/200/236/