В Ужгороді відбувся Всеукраїнський Форум "Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні"

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

23-25 жовтня 2014 року в м. Ужгороді відбувся Всеукраїнський Форум «Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні».

Організатори семінару – Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» (НАІУ) та Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт».

Форум зібрав представників громадських організацій людей з інвалідністю по зору з усіх регіонів України, голів обласних і первинних організацій Українського Товариства Сліпих, кінологів, юристів, представників вищих навчальних закладів та усіх небайдужих, хто вболіває за повноцінне життя людей з порушеннями зору.

Варто зазначити, що це вже другий захід, організований громадською організацією «Дивосвіт», який присвячується темі собак-поводирів. Минулого року, 29-30 жовтня, відбувся міжнародний інформаційний семінар «Перспективи впровадження міжнародного досвіду використання собак-поводирів, як активних помічників осіб з вадами зору у забезпеченні мобільності та незалежності у всіх сферах життєдіяльності». Того разу присутні могли ознайомитись з досвідом угорських і румунських спеціалістів в сфері підготовки і використання собак-поводирів. Участь ГО «Дивосвіт» у міжнародному українсько-угорсько-румунському проекті, дозволила не тільки підняти проблему підготовки собак-поводирів в нашій державі, але й дала змогу незрячій з м. Мукачева отримати сертифіковану собаку-поводиря. Тепер ця власниця професійного тренованого поводиря насолоджується своєю мобільністю і незалежністю.

Минулого року серед багатьох аспектів використання собак-поводирів в Україні, розглядалось таке питання – «Собака-поводир – розкіш чи необхідність?» На цьогорічному форумі такого питання вже не виникало. Всім зрозуміло, собака-поводир – це необхідність!

В Україну прийшла війна! Війна, яку ми не починали, яку нам нав’язали… Тисячі наших громадян стали на захист своєї Батьківщини. Багато наших захисників отримали поранення і каліцтва, дехто повністю втратив зір. Ці мужні і активні люди не будуть сидіти в чотирьох стінах. Їм особливо, потрібні собаки-поводирі. Обов’язок держави, яку вони захищали, забезпечити героїв засобами реабілітації, що успішно використовуються у всьому цивілізованому світі вже більше як півстоліття.

Отож, команда експертів, що зібралася цього року в Ужгороді, впродовж роботи форуму – вивчила попит на собак-поводирів серед незрячих, визначила вимоги до претендентів на отримання собак-поводирів, обговорила механізми видачі, заміни та повернення собаки-поводиря, порядку і умов її утримання, а також механізми компенсування вартості утримання та ветеринарного обслуговування собак-поводирів.

Результатом форуму стало прийняття резолюції, в якій узагальнюються усі обговорені питання, і направлення листа до Президента України, Уряду та громадськості з конкретними практичними пропозиції по впровадженню такого інструмента реабілітації, як собака-поводир.

Оксана Богданець

голова ГО «Дивосвіт»

м. Ужгород