Стимул

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

12 січня 2011 року в приміщенні Закарпатської облдержадміністрації відбувся Круглий стіл «Забезпечення рівного доступу та соціально-психологічного супроводу інвалідів зору Закарпаття у сфері освіти та працевлаштування», який поставив фінальну крапку в успішній реалізації проекту «Стимул».

З 1 лютого 2010 року наша організація займалась реалізацією проекту «Стимул» при підтримці Мережі нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи у партнерстві із Карпатським Фондом у рамках програми соціальних перетворень. Основним завданням проекту було імплементація моделі інноваційних соціальних послуг для учнів та студентів з глибокими порушеннями зору шляхом створення ресурсного центру сучасних інформаційних технологій.

Реалізація проекту здійснювалася в активній співпраці з управлінням освіти і науки, управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА, Закарпатським обласним центром зайнятості, управлінням освіти Ужгородської міської ради, Ужгородським національним університетом та Мукачівською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради.

На Круглому столі було підведено підсумки реалізації проекту та перспективи продовження розпочатої в рамках проекту діяльності, розглянуто пріоритетні напрямки діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування Закарпатського регіону щодо забезпечення рівного доступу до освіти та працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У своєму виступі керівник проекту, голова правління Ужгородської міської громадської організації інвалідів зору «Дивосвіт» Оксана Богданець наголосила на тому, що участь у житті суспільства на рівних з іншими для людей з порушеннями зору означає те, що ці люди мають таку ж потребу працювати на звичайних підприємствах, вчитися у звичайних школах, інститутах, університетах.

На жаль, на Закарпатті до цього часу не було жодного реабілітаційного центру, в якому люди, що мають інвалідність по зору з дитинства або ті, хто втратив зір протягом життя внаслідок тих чи інших причин, могли б отримати кваліфіковану допомогу фахівців, які навчили б жити, працювати, розвивати свої творчі здібності в нових умовах. Пройшовши курс лікування та медичної реабілітації, інваліди зору залишаються сам на сам з навколишнім світом, до життя в якому вони не пристосовані, як наслідок депресивний стан, розгубленість, пошук опікунів.

Завдяки отриманому гранту в рамках проекту "Стимул" було закуплено меблі, обладнання, необхідну методичну літературу, що надало можливість створити матеріально-технічну базу Центру.

1 травня 2010 року ГО «Дивосвіт» підписала договір про співпрацю з Міжнародною благодійною організацією «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» в рамках проекту «Відкритий світ інформаційних технологій», що здійснюється корпорацією Microsoft та стала авторизованим центром мережі IDEA даного проекту і отримала ліцензоване програмне забезпечення компанії Майкрософт та освітню програму.

Дана співпраця передбачає проведення навчальних занять, які орієнтовані на надання особам з вадами зору можливості безкоштовно отримати знання в галузі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій і використовувати ці знання для покращення умов життя в місцевій громаді. Слухачі, які успішно закінчать навчання курсів отримують іменний сертифікат програми «Світ безмежних можливостей» корпорації Microsoft, автентичність якого роботодавці можуть перевірити на веб-сайті: http://www.idea-ukraine.org.

Застосування проекту IDEA в проекті «Стимул» стало гармонійним  його розширенням і доповненням, та допомагало більш успішній його реалізації.

6 травня 2010 року відбулося урочисте відкриття Закарпатського інформаційно-реабілітаційного центру для осіб з вадами зору «ДИВОСВІТ». Усі основні телекомпанії Закарпатської області висвітлювали цю подію, відповідні посилання розміщено на сайті організації, в розділі "Відеогалерея".

У Центрі відкрито комп'ютерний клас, оснащений спеціалізованими озвученими програмами, кабінет тифлопедагога, а також кабінет психологічної допомоги та розвантаження.

Учні та студенти з глибокими порушеннями зору мають можливість:

користуватися сучасною комп'ютерною та оргтехнікою;

знайти необхідну для навчання інформацію в мережі Інтернет;

скористатися ресурсами медіатеки (бібліотеки в електронному і звуковому форматі);

отримати допомогу ввічливих і уважних працівників центру.

Також у центрі проводяться спеціалізовані тренінги, надаються індивідуальні психологічні консультації. Працівниками центру проводиться активна робота в напрямку сприяння у працевлаштуванні молодих спеціалістів з інвалідністю. До центру звертаються молоді люди, які проживають не тільки в м. Ужгороді та Ужгородському районі, але і в інших районах Закарпатської області. З ними проводиться профорієнтація та профконсультування.

27 липня 2010 року команда проекту «Стимул» спільно з Закарпатським обласним центром зайнятості організувала та провела в Ужгородському та Мукачівському міських центрах зайнятості семінар на тему: «Особливості працевлаштування та забезпечення зайнятості інвалідів на підприємстві». Семінар викликав великий інтерес у роботодавців. Наприкінці семінару задавалися цікаві питання, висловлювалися пропозиції з удосконалення законодавства щодо зайнятості інвалідів, які заслуговують на увагу. Як відзначили роботодавці – учасники семінару, розглянуті можливі ситуації та ризики, що виникають у процесі працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, допоможуть їм у майбутньому розібратися в складних ситуаціях, вибрати власну стратегію поведінки в цій сфері.

На протязі реалізації проекту спільно з кафедрою тифлопедагогіки Національного педагогічного університету ім. Драгоманова проводилася робота з розробки методичних рекомендацій для викладачів навчальних закладів про особливості роботи зі студентами з глибокими порушеннями зору. На круглому столі було презентовано даний методичний посібник.

Команда проекту «Стимул» впевнена в тому, що даний проект є реальним кроком у вирішенні проблеми забезпечення рівного доступу та соціально-психологічного супроводу інвалідів зору Закарпаття у сфері освіти та працевлаштування.