Про нас

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукe-mail

Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт» заснована 1 лютого 2009 року. За цей час організація стала впливовою не лише в місті, але й в області та на сьогоднішній день є чи не єдиним репрезентантом інтересів інвалідів зору Закарпаття. Організація бере активну участь у реалізації соціальної політики Закарпаття через представництво в консультативно-дорадчих та координаційних інституціях різного рівня.

Метою діяльності Організації є задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів інвалідів, а також сприяння у забезпеченні належних умов для їх самореалізації, здійснення заходів щодо соціального захисту, реабілітації, залучення до суспільно корисної діяльності, занять фізичною культурою і спортом.

Основними завданнями Організації є:

1. Участь у створенні сприятливих умов для активного залучення до соціально-економічного, політичного, культурного життя суспільства осіб з вадами зору, їх соціальної адаптації та професійної реабілітації;

2. Привернення уваги суспільства до проблем інвалідів зору, залучення державних, комерційних структур та об’єднань громадян до діяльності у цьому напрямку;

3. Надання технічної, інформаційної, консультативної та іншої допомоги особам з вадами зору;

4. Сприяння у забезпеченні належних умов для реалізації інвалідами зору права на освіту;

5. Сприяння духовному та фізичному розвитку осіб з вадами зору;

6. Сприяння у працевлаштуванні осіб з вадами зору;

7. Сприяння у забезпеченні умов для дозвілля та активного відпочинку осіб з вадами зору;

8. Організація та проведення різноманітних культурно-спортивних заходів (фестивалів, конкурсів, спортивних змагань тощо), науково-практичних семінарів та конференцій;

9. Проведення соціологічних досліджень, пов’язаних із сферою захисту прав та інтересів осіб з вадами зору;

10. Сприяння міжнародному співробітництву у напрямі реалізації прав та інтересів осіб з вадами зору.

За час своєї діяльності наша організація вже набула значного досвіду з реалізації проектів направлених на покращення умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями. Так, організацією «Дивосвіт» було напрацьовано власну програму доступності Закарпаття для незрячих, на виконання якої організація отримала грант від Фонду «Східна Європа». В рамках проекту «Доступне Закарпаття», який було успішно завершено 31 березня 2010 року нами було встановлено в м. Ужгороді голосові пристрої на 7 самих складних світлофорних об’єктах, а також звукові «маячки» на основних об’єктах інфраструктури м. Ужгорода, залізничних вокзалах та автостанціях Закарпатської області. Наша організація не ставила за мету повністю вирішити проблему забезпечення доступності Закарпатського регіону для людей з порушеннями зору, а нашим завданням було показати місцевій владі, місцевому бізнесу, особливо туристичному, яким чином цю доступність можна забезпечити.

На протязі 2010 року наша організація займалась реалізацією проекту «Стимул» при підтримці Карпатського Фонду.

6 травня 2010 року в м. Ужгороді нами відкрито Закарпатський інформаційно-реабілітаційний центр для осіб з вадами зору «ДИВОСВІТ», в якому функціонує комп’ютерний клас оснащений спеціалізованими озвученими комп’ютерними програмами, кабінет тифлопедагога та кабінет психологічної допомоги та розгрузки. Приміщення під створення Центру нам надала міська влада. Ремонт даного приміщення організація зробила власними силами, а меблі, комп’ютерну та оргтехніку було закуплено за рахунок коштів отриманих від Карпатського Фонду в рамках вищевказаного проекту.

Організація «Дивосвіт» надає послуги інвалідам зору в освітній сфері. Учні та студенти з глибокими порушеннями зору мають можливість користуватися в своїх навчальних цілях сучасними технічними засобами, які адаптовані під їхні особливості, спеціалізованим програмним забезпеченням, ресурсами Інтернет, реабілітаційним обладнанням тощо. Працівниками Центру проводиться робота по профорієнтуванню молоді з вадами зору, сприянню працевлаштуванню молодих спеціалістів з інвалідністю.

1 травня 2010 року нами підписано договір про співпрацю з Міжнародною благодійною організацією «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» в рамках проекту «Відкритий світ інформаційних технологій», що здійснюється корпорацією Microsoft. Завдяки даній співпраці інваліди зору Закарпатської області мають можливість безкоштовно навчатися на комп’ютерних курсах на базі Центру «Дивосвіт» та після успішної здачі іспитів отримати міжнародний сертифікат Microsoft, який значно збільшує шанси щодо працевлаштування.

Громадська організація «Дивосвіт» підтримує партнерські зв’язки як з громадськими організаціями України, так і з інших країн. Так, наприклад, на протязі 6 років ми тісно співпрацюємо з благодійним фондом «Біла Тростина» (Угорщина, м. Дебрецен), у травні 2010 року ГО «Дивосвіт» стала членом міжнародної громадської організації «Міжнародна федерація СОФТ». З листопада 2011 року наша організація є членом Всеукраїнського громадського об'єднання «Національна Асамблея інвалідів України».